top of page

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

İş bu sözleşme 27.11.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin dayandığı 7.11.2013 tarih ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48 inci ve 84 üncü maddeleri gözetilerek hazırlanmıştır.

1. KONU, TARAFLAR VE TANIMLAR

 

Unvan: İç Mimar Sisters Design Studio

Adres: Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, İzmir Caddesi, Bayraktar Sokak, No:3 Yeni Foça/İZMİR

E-Posta: icmimarsisters@gmail.com

İş bu sözleşme; İç Mimar Sisters Design Studio’a ait www.icmimarsisters.com web sitesinde yer alan paketler üzerinden yine www.icmimarsisters.com web sitesinde online hizmet veren şirket (İş bu sözleşmede “İçMimarSisters” olarak anılacaktır.) ile www.icmimarsisters.com web sitesindeki “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” başlığı altında bulunan; “Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri” (İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 30 Dakika Paketi’ni, İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 60 Dakika Paketi’ni, İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 90 Dakika Paketi’ni içermektedir.), “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri” (Piccolo Tasarım Paketi’ni, Casa Mini Tasarım Paketi’ni, Parete Tasarım Paketi’, Casa Tasarım Paketi, Casa Argento Tasarım Paketi, Casa Ottone Tasarım Paketi'ni içermektedir.) ve “Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketi” (“Küçük Evler Nasıl Tasarlanır? Küçük Evler  İçin Dekorasyon Önerileri”, "Mekanlarda İç Mimar gibi Renk Kullanın", "İç Mimari Minimalist Stil ile Yaşam Tarzınızı ve Mekanları İyileştirin." isimli eğitim etkinliği paketlerini içerir.) bu hizmetlerinden herhangi birini satın alan gerçek kişi (Bundan böyle “hizmet alan” olarak anılacaktır.) arasındadır. Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

 

2. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ


Bu sözleşme konusunu teşkil eden hizmetlerin sağlanması için www.icmimarsisters.com üzerinden “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” altında toplanan;  “Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri”, Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri”, “Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketleri” kapsamında paketlerinden birinin hizmet alan tarafından online hizmetin bedelini ödemesiyle birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar ve seçilmiş olan hizmetin verilmesi ile sona erer (hizmetlerin içeriğinde işleyiş belirtilmiştir).

 

3. SÖZLEŞMENİN BEDELİ


İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı ödenecek olan ücret www.icmimarsisters.com internet sitesinin ilgili hizmet sayfasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dahildir. Hizmet alan, işbu sözleşmenin konusunu teşkil eden hizmetlerden seçeceği hizmette belirtilmiş olan ücreti, İçMimarSisters ’ın ödeme sayfasına yönlendirilerek yapacaktır.

4. TARAFLARIN HAK VE SORUMLULUKLARI

 

4.1. İçMimarSisters’ın Hak ve Yükümlülükleri:


4.1.1. Online dekorasyon hizmeti sunan İçMimarSisters’ın amacı; “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” altında toplanan; “Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri”, “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri”, “Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketleri” başlığı altındaki paketlerinden birini alan hizmet alan' a paket içeriğinde belirttiği hizmeti sağlamaktır. İçMimarSisters, hizmet alanlara; “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” sağlayan online bir platformdur.

 

4.1.2. İçMimarSisters, Sözleşme konusu “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” altında toplanan; “Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri”, “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri”, “Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketleri” ve paket içeriğine uygun olarak Alıcı’ya hizmet etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.


4.1.3. İçMimarSisters, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

 

4.1.4. İçMimarSisters’ın, “wwwicmimarsisters.com” internet sitesinden hizmet alanın paket satın aldıktan sonra doldurmuş olduğu forumdaki kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu, Web sitesi’nin bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

 

4.1.5. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.icmimarsisters.com’dan paket satın alamaz. İçMimarSisters, hizmet alanın sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak hizmet alanın yaşını yanlış yazmasından dolayı İçMimarSisters’ a hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir. Web sitesi üzerinden hizmet almak isteyen hizmet alan, istenilen bilgileri girmeden işbu Sözleşme’de tanımlanan, hizmet alan; hak ve yetkisine sahip olamaz. Kısıtlılar ve temyiz kudretine sahip olmayanlar ancak veli veya kanuni temsilcileri vasıtasıyla işlem yapabilirler. Aksi durumda yapılan tüm işlemler geçersiz olacaktır.

 

4.1.6. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.icmimarsisters.com sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

 

4.1.7. www.icmimarsisters.com dan kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.)  ile alışveriş yapılabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı; kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı süreçten sonraki hizmet alana gönderilen formun eksiksiz bir şekilde doldurulup İçMimarSisters’a gönderildikten sonra başlar.

 

 4.1.8. Sunulan ve satın alınan paket içeriği vaat edildiği şekilde tamamlanacağı garantilidir. Ancak tasarım öznel olduğu için hizmet alanın beğenip beğenmemesi garanti altında değildir.

 

4.1.9. İçMimarSisters’ın, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, hizmet alanlara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme ya da sona erdirme veya www.icmimarsisters.com web Sitesi’nden hizmet alanların bilgi ve verilerini silme hakkını saklı tutar.

 

4.1.10. Hizmet alan bilgileri, İçMimarSisters tarafından anonimleştirilerek akademik unsurlar için kullanılabilir.

 

4.1.11. İçMimarSisters teknik sebeplerden ötürü kaçırılan ya da geç kalınan randevular konusunda hiçbir sorumluluk taşımamaktadır. Teknik sebeplerden ötürü oluşabilecek bu gibi durumlarda, randevunun bedelsiz olarak tekrar verilmesi kararı doğrudan İçMimarSisters inisiyatifindedir.

 

4.1.12. İçMimarSisters, hizmet alan ile yapacağı “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” kapsamındaki tüm hizmetlerinin “online görüşme” sürecinde uzaktan görüşmenin yaşanılan duruma uygun olmadığı ve/veya yarar sağlamadığını tespit etmesi halinde hizmeti sonlandırma, sözel ve/veya cinsel tacize maruz kaldığı anda ise görüşmeyi o anda sonlandırma hakkına sahip olup Para iadesi de kesinlikle yapılmaz. Böyle bir durum yaşanılması halinde Türk Ceza Kanunu'nun 105. Maddesi gereğince yasal işlem başlatılacak olup, konu ile ilgili; İzmir Mahkemeleri münhasıran yetkilidir.

 

4.2. HİZMET ALANIN HAK VE Yükümlülükleri

 

4.2.1. “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” kapsamındaki “Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri”, “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri” içeren tüm paket ve hizmetler kişiseldir. Sitede yer alan kullanım ücreti tek kullanıcının kullanımını kapsamaktadır ve kullanım hakkı üçüncü şahıs ve kurumlara devredilemez. Kişinin bilgisi dışında eşi, kardeşi, aile üyelerinden herhangi biri veya başkası tarafından danışmanlık hizmet alımı gerçekleşmesi halinde İçMimarSisters kesinlikle sorumlu değildir, söz konusu kişi veya kişiler formu doldurup gönderdiyse ücret iadesi gerçekleştirilemez.

 

4.2.2. Hizmet Alan, www.icmimarsisters.com’da Sözleşme konusu; “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” altında toplanan; “Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri”, “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri”, “Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketleri” başlığı altındaki tüm Paketlerin içeriği, satış fiyatı ve ödeme şekline ilişkin tüm bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

4.2.3. Randevu saatinde görüntülü, sesli veya mesajlaşma şeklinde yapılacak olan uzaktan görüşmeye katılmama durumunda ücret iadesi yoktur. Geç kalınmasının veya cevapsız bırakılmasının sorumluluğu hizmet alandadır. Hizmet alan bu durumda ek süre isteyemez.

4.2.4. Hizmet alan, www.icmimarsisters.com adresinden paket alımını gerçekleştirdikten sonra (ödeme işlemi akabinde) vermiş olduğu mail adresine form gönderilecektir. Vermiş olduğu mail adresinin doğru olduğundan emin olmak zorundadır. Yanlış ya da geçersiz mail adresi yazılmasından İçMimarSisters kesinlikle sorumlu değildir. Hizmet alan doğru ve aktif olan mail adresini yazmakla yükümlüdür. Eğer yanlış mail adresi yazarsa hizmet alan hemen İçMimarSisters’a en geç 24 saat içinde durumu bildirmelidir. Aksi takdirde satın alma işlemi iptal edilip ve para iadesi yapılmaz.

 

4.2.5. Hizmet alan, satın aldığı paket için kendisine gönderilen formu doldurup göndermediyse satın almayı iptal edebilir ve para iadesi gerçekleşir. Eğer; hizmet alan satın alma işleminden sonra kendisine gönderilen formu doldurup gönderdiyse satın alma işlemi iptal edilemez. Yapılan hizmet kişiye özel olduğundan para iadesi söz konusu değildir.

4.2.6. Hizmet alan, İçMimarSisters ile kararlaştırılan görüşme günü ve saatinde bilgisayar başında olması gerekmekte ilgili görüşmede; görüşmeyi engelleyecek tarzda gürültü, dikkat dağıtıcı unsurların varlığının bulunmamasını, cep telefonu kullanımı, bölünme ve kesintiler olmamasını temin etmek durumundadır.

4.2.7. Hizmet alan, Platform’ dan faydalanmak için İçMimarSisters tarafından talep edilen bilgileri tam, doğru ve güncel bir şekilde sağlayarak işbu Sözleşme’yi; satın alma işlemi yapıldığı an onayladığını bildiğini kabul ve beyan eder. Hizmet alan tarafından sağlanması gereken bilgilerin eksik veya gerçeğe aykırı olarak verilmesi nedeniyle İçMimarSisters’dan hizmet alınamamasından, Platform’ a erişim sağlanamamasından veya Platform’ dan faydalanılamamasından, İçMimarSisters sorumlu değildir.

4.2.8. Hizmet alan, işbu Sözleşme’ ye aykırılık nedeniyle paket alımı İçMimarSisters tarafından iptal edilebileceğini bildiğini beyan eder. Böyle bir durumda, hizmet alan başka bir kimlik veya kredi kartı kullanılarak ikinci kez alışveriş yapması yasaktır. İçMimarSisters herhangi bir gerekçe göstermeksizin, tamamen kendi iradesine tabi olarak hizmet alanın alışverişini iptal etme hakkı saklıdır.

4.2.9. Hizmet alan tarafından Platform’da yer alan “SATIN AL” sekmesinden alışverişini tamamladığı zaman, mail adresine (48 saat içerisinde) Tasarım Bilgi Formu  gönderilir ve bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunda “hizmet alan” olur.

4.2.10. www.icmimarsisters.com web sitesinin virüs ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkanlar dahilinde tedbir alınmıştır. Bunun yanında nihai güvenliğin sağlanması için hizmet alanın, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmesi ve gerekli korumayı sağlaması gerekmektedir. Bu bağlamda hizmet alan www.icmimarsisters.com web sitesine girmesiyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır.

4.2.11. Hizmet alan, Platform’un barındırıldığı bilgisayar ve ağ sistemlerinin güvenlik ve bütünlüğünü tehlikeye düşürecek faaliyetlerde bulunmayacağını; Platform’u, Platform’un veya hizmetlerin sunulduğu diğer sistemlerin işlerliğine yahut Platform’dan faydalanan diğer hizmet alanların bunlardan faydalanmasına engel olacak veya bunlara zarar verecek şekilde veya hatalı kullanmayacağını; Platform’un barındırıldığı bilgisayar sistemlerine veya Platform’a kendisine tanınan erişim kapsamı dışında başka hizmet alan hesaplarından ya da sair şekillerde yetkisiz erişim sağlamayacağını; Platform’a İçMimarSisters’ın ve üçüncü kişilerin bilgisayar sistemlerine, cihazlarına ve yazılımlarına zarar verecek dosyalar veya hukuka aykırı içerikler aktarmayacağını ve yüklemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

4.2.12. İçMimarSisters, hizmet alan tarafından kendisi ile paylaşılan bilgi ve verileri işbu Sözleşme’ ye ek niteliğinde olan “Gizlilik Politikası” kapsamında saklayacak ve kullanacaktır.

4.2.13. İçMimarSisters, herhangi bir ön bildirimde bulunmaksızın işbu Sözleşme ve eklerini revize etme hakkına sahip olup bu hakkın kullanılması halinde ilgili değişiklik hizmet alan tarafından Platform’ un bir sonraki kullanımı ile birlikte yürürlüğe girecektir.

4.2.14. Hizmet alan, almış olduğu paketi, işbu Sözleşme’ yi ve Platform’ un kullanımından doğan hak ve yükümlülüklerini herhangi bir şekilde üçüncü bir kişiye devir veya temlik edemez.

4.2.15. Hizmet alan, Platform’ u dolandırıcılık, kara para aklama, terörizmin finansmanı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yasa dışı veya Platform’ u olumsuz etkileyebilecek herhangi bir işlem için kullanmayacağını, hizmet alan tarafından bu kapsamda işlem yapıldığına ilişkin şüphe bulunması durumda alışverişinin iptal edileceğini bildiğini kabul ve beyan eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu hizmet alanlar için yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya hizmet alanlar ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

4.2.16. İçMimarSisters, hizmet alanların yetkisiz kişilerce okunmasından ve hizmet alan verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır. Hizmet alan, www.icmimarsisters.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden Web sitesi’nden tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

4.2.17. Web sitesi tarafından www.icmimarsisters.com internet sitesinin iyileştirilmesi, geliştirilmesine yönelik olarak ve/veya yasal mevzuat çerçevesinde siteye erişmek için kullanılan İnternet servis sağlayıcısının adı ve Internet Protokol (IP) adresi, Siteye erişilen tarih ve saat, sitede bulunulan sırada erişilen sayfalar ve siteye doğrudan bağlanılmasını sağlayan Web sitesinin Internet adresi gibi birtakım bilgiler toplanabilir.

4.2.18. www.icmimarsisters.com internet sitesi içerisinden üçüncü şahıslara ait internet sitelerine bağlantılar yerleştirebilir. Bu üçüncü şahıs sitelerine bağlandığınızda, ilgili sitenin kullanım koşullarına tabi sayılırsınız. www.icmimarsisters.com, bu sitelerde yayımlanan içerikten veya gizlilik koşullarından ve bu sitelerin kullanımından dolayı oluşabilecek doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir zarardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4.2.19. Ayrıca www.icmimarsisters.com üçüncü şahıs sitelerinde yer alan kişi ve kuruluşların edimlerini ve güvenilirliklerini taahhüt etmez. www.icmimarsisters.com’un bu sitelere bağlantı vermesi www.icmimarsisters.com’ un üçüncü şahıs siteleri adına hareket ettiği onları temsil ettiği, onların iş ortağı olduğu veya onlara herhangi bir konuda yetki verdiği ya da bunlar nam ve hesabına hareket ettiği anlamına gelmez. Bu nedenle, www.icmimarsisters.com anılan kişi/kişiler/kurumların eylem ve işlemlerinden sorumlu değildir. www.icmimarsisters.com tarafından doğrudan doğruya verilmeyen hiçbir taahhüt www.icmimarsisters.com için bağlayıcı değildir.

4.2.20. Hizmet alan, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine (hizmet alana) ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

4.2.21. Platform, sitenin içeriğini dilediği zaman değiştirme, hizmet alanlara sağlanan herhangi bir hizmeti değiştirme verilerini silme hakkını saklı tutar.

4.2.22. Bir mahkeme veya başka yetkili bir makam tarafından işbu sözleşmenin herhangi bir hükmünün tamamen veya kısmen geçersiz veya yürütülemez olduğuna karar verilirse, bu sözleşmenin diğer hükümlerinin ve söz konusu hükmün geri kalanının geçerliliği etkilenmeyecektir.

4.2.23. “www.icmimarsisters.com” Websitesi, kullanıcı sözleşmesinin koşullarını hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman değiştirebilir, güncelleyebilir veya iptal edebilir. Değiştirilen, güncellenen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde tüm üyeler bakımından hüküm ifade edecektir.

4.2.24. Taraflar, işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda www.icmimarsisters.com’a ait defter, kayıt ve belgeleri ile bilgisayar kayıtları ve tüm online görüşme kayıtlarını tek ve gerçek münhasır delil olarak, 6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu madde 193’e uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu dijital kayıt ve dökümanların kesin ve münhasır bir delil teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

4.2.25. İçMimarSisters, iş bu Hizmet alan sözleşmesi uyarınca, üyelerinin kendisinde kayıtlı elektronik posta adreslerine bilgilendirme mailleri ve cep telefonlarına bilgilendirme SMS’ leri gönderme yetkisine sahip olmakla beraber, Hizmet alan işbu mesafeli satış sözleşmesini onaylamasıyla beraber bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine ve bilgilendirme SMS’ lerinin cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılacaktır. Hizmet alan, belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 (beş) gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder. Yine www.icmimarsisters.com’un Hizmet alanın kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın www.icmimarsisters.com tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra hizmet alana ulaştığı kabul edilecektir.

4.2.26. Hizmet alan, formu doldururken bildirmiş olduğu e-posta ve telefonlara, İçMimarSisters tarafından gönderilecek tüm mesajları almayı kabul etmiştir. İçMimarSisters, alıcı tarafından bildirilen e-posta ve cep telefonu numaralarını kendisinin ticari girişimlerinde kullanabilir. E-posta ve telefonlarda değişiklik olması halinde bu durum İçMimarSisters’ a bildirilecektir. Aksi takdirde Platform tarafından tüm bilgilendirme ve güncelleme mesajları form doldurulurken beyan edilen e-posta ve telefonlara gönderilmeye devam edilecektir. Bu nedenle oluşabilecek olası iletişimdeki söz konusu kopukluktan İçMimarSisters sorumlu değildir.

4.2.27. www.icmimarsisters.com internet sitesinde hizmet alanlar tarafından beyan edilen, yazılan, kullanılan fikir ve düşünceler, tamamen hizmet alanların kendi kişisel görüşleridir ve görüş sahibini bağlar. Bu görüş ve düşüncelerin İçMimarSisters ile hiçbir ilgi ve bağlantısı yoktur. İçMimarSisters’ in hizmet alanın beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan ve üçüncü kişilerin beyan edeceği fikir ve görüşler nedeniyle hizmet alan’ın uğrayabileceği zararlardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.2.28. Aksi açıkça belirtilmediği sürece hizmet alan tarafından bu platform içeriğinin değiştirilmesi, kopyalanması, dağıtılması, yayınlanması, iletilmesi, çoğaltılması, basılması, lisans alınması, satılması, yönlendirilmesi, bağlantı koyulması lisans sahibinin yazılı izni olmadığı müddetçe yasaktır. Hizmet alan’ a verilen bilgiler başka mecralarda paylaşılamaz.

4.2.29. Hizmet alan, satın aldığı paketin tasarlanması aşamasında iletmesi gereken görsel ve yazılı dökümanları (İçMimarSisters’ın gönderdiği formda istenilen dokümanların ve bilgilerin eksiksiz doldurulması) mesafeli satış sözleşmenin imzalanması (satın alma işleminin gerçekleştiği an) tarihinden itibaren makul süre 2 iş günü içerisinde İçMimarSisters’ a iletmesi gerektiğini aksi halde mesafeli satış sözleşmesinin www.icmimarsisters.com tarafından tek taraflı olarak feshedilebileceğini tarafından yapılmış bir ödeme var ise bedelin tarafına iade edilmeyeceğini peşinen kabul etmiştir.

4.2.30. İçMimarSisters’ın www.icmimarsisters.com’ da duyurduğu kampanyaları dilediği zaman durdurma, güncelleme ve kampanya koşullarını değiştirme hakkı saklıdır. Hizmet Alan’ ın Site’ den yapacağı her paket alımı öncesi kampanya koşullarını incelemesi gerekmektedir.

4.2.31. Taraflardan herhangi biri, işbu sözleşme kapsamında üstlendiği herhangi bir yükümlülüğün, mücbir sebepler nedeniyle yerine getirilmemesi veya gecikmesinden dolayı diğer tarafa karşı sorumlu olmayacaktır. Mücbir sebep, tarafların kontrolü dışında kalan öngörülemeyen ve önlenemeyen herhangi bir olaydır. Aşağıda belirtilenler ile sınırlı kalmamak kaydıyla, halk ayaklanması, savaş, hükümet tehditleri ve idari kararlar, ambargo, hükümetin veya bir kurumunun uygulaması, internet hızı ve kesintileri, doğal afet, fırtına, yangınlar, kaza, sabotaj, patlama, terörist saldırı, malzeme veya sarf malzemesi darlığı, grev ve lokavt mücbir sebep sayılır. Bu sürede Taraflar’ ın işbu Sözleşme’ den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır.

4.2.32. Websitesi’nin haklarından herhangi birisini kullanmaması veya geç kullanması, bu haktan feragat ettiği anlamına gelmeyecektir.

4.2.33. Bu sözleşmedeki hiçbir unsur taraflar arasında herhangi bir temsilcilik, acente, ortaklık veya başka türlü bir ortak girişim (joint venture vs.) ilişkisi olarak yorumlanmayacaktır.

4.2.34. Web sitesinde “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” adı altında; “Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri”; “İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 30 dakika Paketi”, “İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 60 dakika Paketi”, “İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 90 dakika Paketi” içermektedir. “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri”; “Piccolo Tasarım Paketi”, “Casa Tasarım Paketi”, “Parete Tasarım Paketi”, Casa Argento Tasarım Paketi, Casa Ottone Tasarım Paketi' ni kapsamaktadır. “Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketleri”; “Küçük Evler Nasıl Tasarlanır? Dekorasyon Önerileri”, "Mekanlarda İç Mimar gibi Renk Kullanın", "İç Mimari Minimalist Stil ile Yaşam Tarzınızı ve Mekanları İyileştirin" isimli etkinliklerini içine almaktadır. Paket satın alındıktan sonra yazmış olduğunuz mail adresinize Tasarım Bilgi Formu gönderilecektir. Önce hizmet alan tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde form doldurulacak ve istekler belirtilecektir. İçMimarSisters tarafından verilecek “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” adı altında toplanan tüm hizmetler; seçilen paketin içeriği ile sınırlıdır. Paket içeriğinin aşılması durumunda hizmet alan tarafından ek olarak paket satın alınabilecektir.

4.2.35. Paket satın alımından sonra iç mekan tasarımı yapılması istenen mekanın tüm duvar girinti çıkıntıları, pencere boşlukları, kapı boşlukları, mekanın ortasında kolon, duvar varsa bu elemanların duvarlara uzaklıkları, kapı ve pencere yükseklikleri, kapı ve pencere genişlik ölçüleri hizmet alan tarafından net biçimde belirtilmelidir. Düz, beyaz bir kağıda okunaklı olarak mekanın plan taslağı çizilerek ölçüler üzerine yazılmalıdır.  Yazıların okunaklı ve net olması önemlidir. İçMimarSisters tarafından okunmaması durumunda kullanıcıdan tekrar ölçü talep edilebilecektir.

 

4.2.36. Hizmet alan tarafından mekanın her yönden net ve anlaşılır fotoğraflarının çekilmesi, varsa sorunlu alanın daha iyi anlaşılması için detaylı fotoğraflarının da çekilerek gönderilmesi gerekmektedir.

 

4.2.37. Kullanıcı, www.icmimarsisters.com sitesinden paket alımı yaparken sadece bildirdiği e-posta adresi üzerinden kendisi ile yazılı olarak iletişim kurulacağını, satın alınan paket içeriğinde belirtildiği gibi çalışma gerçekleşeceğini, telefon, whatsapp ve muadili uygulamalar üzerinden proje çalışması yapılmayacağını peşinen kabul etmiştir.

4.2.38. www.icmimarsisters.com sitesinden hizmet alan sadece paket içeriğinde belirtilen hizmeti alacağını peşinen kabul etmiştir.

4.2.39. İçMimarSisters, tarafından hazırlanan tasarım önerileri (teklif) sonucunda hizmet alan tarafından 3. Şahıslardan satın alınacak veya sipariş edilecek ürünler ile ilgili olarak herhangi bir garanti vermemektedir. İçMimarSisters tarafından kullanıcıya sunulan tasarım önerileri (teklif)ne istinaden Kullanıcı, 3. Şahıslardan satın alacağı veya sipariş edeceği ürünler ile ilgili olarak imalat hatası kaynaklı doğabilecek zararların www.icmimarsisters.com tarafından karşılanmasına yönelik hiçbir talepte bulunamayacaktır ve hak ileri süremeyecektir. İçMimarSisters, hizmet alana teslim ettiği tasarım önerileri (teklif) üzerine hizmet alan tarafından 3. Şahıslardan alınacak ürün ve hizmetlerin doğruluğu, kalitesi, güvenliği veya bu ürün ve/veya hizmetlerin yasal olup olmadığı hususunda herhangi bir beyan, garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

4.2.40. İçMimarSisters, hizmet alana tasarım materyalleri satın almalarında yardımcı olmak için tüm perakende ürün bağlantılarının güncel olmasını sağlamaya çalışsa da, www.icmimarsisters.com önerilen mobilyaların, aksesuarların veya tasarım önerilerinin hizmet alan tarafından satın alınmaları için belirli bir süre garantisi vermemektedir. İçMimarSisters fiyatların tasarım hizmeti tavsiyesinin bir parçası olarak sunulması halinde, fiyatın en düşük fiyat olduğunu veya hizmet alan’ nın sipariş verirken ürünü benzer bir fiyata bulacağını garanti etmemektedir.

4.2.42. www.icmimarsisters.com internet sitesi yazılım ve tasarımı “Nagehan ÜNÜSAN” mülkiyetinde olup, bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmakta olup, bunlar hizmet alan tarafından izinsiz kullanılamaz, iktisap edilemez ve değiştirilemez. Bu web sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır. Aksi belirtilmediği sürece bu sitede yer alan yazılar, grafikler, resimler, logolar, vs... gibi tüm içerik öğeleri www.icmimarsisters.com’ a aittir ve kanunlarca korunmaktadır. Aksi özellikle belirtilmedikçe www. icmimarsisters.com, hizmet alanlara ne münhasıran ne de kısmi olarak hiçbir yararlanma hakkı vermemektedir. Bu sitenin tüm hakları saklıdır.

 

4.2.43. Online yapılan ödemelerde, kartın hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

5. CAYMA HAKKI (İADE KOŞULLARI)

5.1. Hizmet Alan’ ın ödemesini yaptığı “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” başlığı altındaki herhangi bir paketi almaktan vazgeçmesi halinde, vazgeçme durumunu belirten e-maili “icmimarsisters@gmail.com” adresine paketin satın alınma tarihinden itibaren 2 iş günü içinde göndermesi gerekmektedir. 2 iş günü içinde Hizmet Alan tarafından iade talebinin yazılı şekilde belirtilmemesi halinde Danışmanlık Hizmeti Paketi’nin iadesi Hizmet Alan’ a gerçekleştirilmeyecektir.

5.2. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler fıkrası kapsamında hizmet alan ve İçMimarSisters tarafından gerçekleştirilmiş olan uzaktan İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri danışmanlık hizmetinin hiçbir şekilde ücret iadesi mümkün değildir.


5.3. Hizmet alanın planlanan görüşmeye katılamaması söz konusu olduğunda 24 saat önce randevusunu iptal etmesi gerekir. Son 24 saat içinde gerçekleşen iptallerde veya hizmet alanın haber vermeden katılmadığı seanslarda o görüşmeye ait hakkı yanar. Hizmet alanın 24 saatten önce haber verilen durumlarda danışanın isteğine göre yeni bir görüşme saati belirlenebilir veya tam ücret iadesi gerçekleştirilebilir. İçMimarSisters’ın insiyatifindedir.

 

6.  TEBLİGAT VE İHTİLAFLAR


6.1. Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için hizmet alanın vereceği elektronik posta adresi ile www.icmimarsisters.com adresinde belirtilen icmimarsisters@gmail.com  posta adresini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.


6.2. İşbu sözleşmenin yürütülmesi ve uygulanmasında taraflar arasında ortaya çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklar, öncelikle taraflar arasında karşılıklı müzakere edilerek iyi niyetle çözümlenmeye çalışılacak, çözülemediği takdirde mahkeme yoluna gidilecektir.

İşbu sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tabi olup, bu sözleşme ile ilgili veya bundan doğacak her türlü anlaşmazlığın halinde İzmir Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri münhasıran yetkilidir.

 

7. BİLGİ ve BELGELERİN SAKLANMASI

İçMimarSisters, hizmet alan ile paylaşılan bilgi ve verileri iş bu sözleşmeye ek niteliğinde olan Gizlilik Politikası kapsamında saklayacak ve kullanacaktır. İçMimarSisters, cayma hakkı, bilgilendirme, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi 3 yıl boyunca saklamakla yükümlüdür.

 

8. ÜCRET

www.icmimarsisters.com web sitesindeki “Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Hizmetleri” başlığı altında bulunan;

“Online Danışmanlık Mekan Analizi Paketleri”:

*İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 30 Dakika Paket’nin Hizmet Bedeli: 2.250 ₺ +KDV’dir.

*İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 60 Dakika Paket’nin Hizmet Bedeli: 3.666,67 ₺+KDV’dir.

*İç Mimari Mekan Analizi ve Danışmanlığı 90 Dakika Paket’nin Hizmet Bedeli: 4.750 ₺+KDV’dir.

“Online İç Mimarlık ve Dekorasyon Paketleri” başlığı altında bulunan;

*Piccolo Tasarım Paket’nin Hizmet Bedeli: 4.916,67 ₺+KDV’dir.

*Casa Mini Tasarım Paket’nin Hizmet Bedeli: 5.750 ₺+KDV’dir.

*Parete Tasarım Paket’nin Hizmet Bedeli: 3.250 ₺+KDV’dir.

*Casa Tasarım Paket’nin Hizmet Bedeli: 8.166,67 ₺+KDV’dir.

*Casa Argento Tasarım Paketi Hizmet Bedeli: 12.333,33 ₺+KDV’dir.

*Casa Ottone Tasarım Paketi Hizmet Bedeli: 15.666,67 ₺+KDV’dir.

“Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketi” başlığı altında bulunan;

*”Küçük Evler Nasıl Tasarlanır? Küçük Evler  için Dekorasyon Önerileri” Eğitim Etkinliği Paketinin Hizmet Bedeli: 2.000 ₺+KDV’dir.

*"Mekanlarda İç Mimar gibi Renk Kullanın" Eğitim Etkinliği Paketinin Hizmet Bedeli: 2.000 ₺+KDV’dir.

*"İç Mimari Minimalist Stil ile Yaşam Tarzınızı ve Mekanları İyileştirin" Eğitim Etkinliği Paketinin Hizmet Bedeli: 2.000 ₺+KDV’dir.

 

9. YÜRÜRLÜK


9 (Dokuz) madde, başlık ve açıklamalarından ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, hizmet alan tarafından elektronik ortamda okunmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

bottom of page