top of page

SIKÇA
SORULAN SORULAR 

 

İç Mimar Sisters DESIGN STUDIO tarzımı ve neyi sevdiğini nasıl bilecek?

Tasarımınıza başlamadan önce kişisel tarzınızı ve mekanınızı anlamak için tasarım bilgi formunda bulunan tüm sorulara eksiksiz, doğru ve net bir şekilde cevaplamanız gerekmektedir. İç Mimar Sisters Design Studio, tasarım bilgi formunda doldurduğunuz bilgilere göre mekanınızı inceleyecek ve değerlendirecektir.

Doğru iletişimin ve geri bildirimin gücüne kesinlikle inanıyoruz. Bu amaçla, ihtiyaçlarınızı, stil tercihlerinizi ve alanınız için vizyonunuzu ve tarzınızı daha iyi anlayabilmek için tasarım bilgi formumun içinde yer alan stil testini dikkatlice doldurun lütfen. Seçtiğiniz ve verdiğiniz cevaplar sizi daha iyi tanımamıza yardımcı olacaktır.

 

Testte beğendiğim ürünler tasarımlarımda olacak mı? 

Tarzınıza ve bütçenize uyan mobilyaları seçmek için Stil Sınavınızda "beğendiğiniz" ürünlerin tarzına uygun ürünler kullanacağız. Testte gösterilen parçalar sizin tarzınızı ve nasıl bir mekanda yaşarsanız daha mutlu olacağınızı anlamamız adına seçilen “örnek” mobilya & aksesuarlardır, bu ürünler alışveriş listesine eklenemez, yalnızca alışveriş listenize satın alabileceğiniz ürünleri dahil edeceğiz! 

 

Danışmanlık ve Mekan Analizi Paketlerinden hangisini seçeceğimi bilemiyorum ne yapmalıyım?

Online platformda; sözel olarak danışanın soru ve sorunlarına en uygun ve pratik çözümü bulmaya odaklanır. İç mekanlarınız (ev, ofis vb.) ile ilgili her türlü mekansal problem ve dekorasyon sorularınızın durumuna göre bu paketlerden birini tercih etmelisiniz. Paketler yalnızca bir defalık olmak üzere 30dk, 60 dk ve 90dk’lık süreleri kapsamaktadır. Bu süreler içerisinde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Danışmanlık seansları; danışanın soru ve sorunları çerçevesinde şekillenir. Lütfen sorularınızın ve problemlerinizin büyüklüğüne göre bu paketlerden birini tercih edin. Karar veremiyorsanız; bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Online eğitim etkinliğinin zamanı bana uymuyor, nasıl takip etmeliyim?

Web sitemizden takip edebilir, bize talep (iletişim bölümünden) gönderebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı  takip edebilirsiniz.

 

 Önerilen ürünleri nereden ve nasıl satın alacağım?

Satın Alma Bilgileri size göndereceğimiz alışveriş listesinde; marka, ürün bilgisi (adı&kodu) ve fiyatı listelenir. Bu alışveriş listesinde, satın almak için doğrudan bağlantılara tıklayabilir, hiç zaman kaybetmeden rahat bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Ancak ürünleri satın alma işlemini bir an önce yapmalısınız çünkü seçeceğimiz ürünlerin fiyatlarında veya stok durumunda değişiklikler olabilir.

 

Piccolo ile Casa Tasarım Paketleri arasındaki fark nedir?

İç Mimar Sisters DESIGN STUDIO; oda başına ve oda içinde bulunan tek bir bölüm başına bir sabit ücret karşılığında aşağıdaki iki tasarım paketini sunar:

 

Piccolo Tasarım Paketi - oda içerisindeki tek bir bölüm başına 5.900 TL (KDV Dahil).        

Bu paketi oda içerisinde sadece bir bölümde mekansal sorun yaşadığınız yer varsa tercih etmelisiniz. Örneğin; salonda yer alan, yemek masası bölümü… bir türlü dekorasyonu tamamlayamıyorsanız, hangi mobilyayı seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız, dekorasyon konusunda kafanız karışıksa ya da “Hangi mobilya ve aksesuarı seçmeliyim?”, “Dekorasyonu nasıl olmalı?”, “Hangi renk?...” gibi sorular soruyorsanız bu paketi tercih edebilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle artık çoğu kişi evden çalışıyor bu nedenle çoğu kişi kendine özel bir alan yaratma ihtiyacına girdi. Bununla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa bir türlü çalışma bölümünüzün dekorasyonunu gerçekleştiremiyorsanız...Ve buna benzer oda içerisinde tek bir bölümle ilgili yardıma ihtiyacınız varsa bu paket tam size göre.

Piccolo tasarım paketiyle; tasarım süresince 1 adet (30 dk) görüntülü toplantı gerçekleştiriyoruz. Bu paketimizde Esinlenme panosu (moodboard) ve alışveriş listesi ile sorun yaşadığınız mekanla ilgili sorunlarınızı ele alıp tasarımı gerçekleştiriyoruz.

Casa Tasarım Paketi - oda başına - 9.800 TL (KDV Dahil). 

Bu paketi sadece bir odanın tüm dekorasyonuyla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa tercih etmelisiniz. 

Casa tasarım paketiyle; tasarım süresince 2 adet (30 dk) görüntülü toplantı gerçekleştiriyoruz. Bu paketimizde Esinlenme panosu (moodboard), alışveriş listesi, renkli plan ve ölçülü yerleşim planı ile sorun yaşadığınız mekanla ilgili sorunlarınızı ele alıp, mekanın  dekorasyon ve yerleşim planını gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bu pakette 1 adet revizyon hakkınız yer alıyor. 

 

Önerimiz

Eğer odanızın yerleşim planıyla net bir şekilde tasarımının yapılmasına ihtiyacınız varsa; Casa Tasarım Paketi'ni öneririz. Bu seçeneği seçerseniz, İç Mimar Sisters sizin ihtiyaçlarınıza uygun hayalinizdeki odayı tasarlamaya başlayacaktır.

 

Casa Tasarım Paketleri (Casa, Casa Argento, Casa Ottone) için metrekare sınırlaması var mı?  (Maksimum oda büyüklüğü nedir?)

İç Mimar Sisters Design Studio'da Casa Tasarım Paketleri için maksimum oda büyüklüğü 30 metrekaredir. Mekanınız 30 metrekareyi aşarsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

 

Oda büyüklüğümü nasıl anlarım? Oda ölçüsü nasıl alınır?

Satın alma işleminiz gerçekleştikten sonra size ölçü rehberi göndereceğiz. Bu ölçü rehberini sizi sıkmadan ve kolayca kavrayabilmeniz için video formatında detaylı bir şekilde hazırladık. Eğer aklınıza takılan bir şey olursa info@icmimarsisters.com adresinden de bize ulaşabilirsiniz. 

 

Tasarım yaptıracağım mekanda kullanmak istediğim mobilya & aksesuarlar var ama emin değilim. Bu konuda ne yapmalıyım?

Size göndereceğimiz formda kullanmak istediğiniz mobilya & aksesuarların ölçü ve fotoğraflarını bizimle paylaşmalısınız. Endişelenmeyin nasıl ölçü alacağınızı ölçü rehberinde açıklanıyor. İç Mimar Sisters Design Studio tarafından mobilya & aksesuarlarınızı mekanınızda kullanıp kullanmamanız gerektiği ile ilgili sizinle gerçekleştirilecek görüntülü görüşmede belirteceklerdir. 

 

Hangi paketi seçmeliyim?

Hangi paketi seçeceğinizi bilemiyorsanız; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İç Mimar Sisters DESIGN STUDIO mutfağımı veya banyomu tasarlayabilir mi?

Tüm evi kapsayan bir yenilemede dahil olacaksa bu konuyla ilgili İç Mimar Sisters Design Studio ile  iletişime geçebilirsiniz.

Eğer, mutfak ve banyonuzun dekorasyonu ile ilgili soru ve sorunlarınız varsa Danışmanlık & Mekan Analizi Paketlerinden sorununuzun büyüklüğüne göre size uygun olan paketi seçebilirsiniz.

Başka sorunuz mu var? O halde; iletişim menüsündeki formu doldurabilir veya info@icmimarsisters.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tasarım Bilgi Formu Nedir?

 

 İç Mimar Sisters DESIGN STUDIO ekibi olarak; iç mimari tarzınızı, kişisel tasarım beğenilerinizi kısaca sizi ve yaşadığınız mekanı daha iyi tanımamıza yardımcı olmak adına hazırladığımız içinde kişisel, mekansal ve tasarım soruları bulunan bir bilgi formudur. 

 

Ölçü Rehberi Nedir?

Tasarım Bilgi Formu'nda sizden isteyeceğimiz mekan veya mobilya ölçülerinizi nasıl kolayca alıp, pratik plan hazırlayacağınızı açıklayan bir tanıtım (filmidir) rehberidir. 

Zoom Kolay Kayıt ve Tanıtım Kılavuzu Nedir?

Zoom hesabı olmayanlar ve uygulamayı bilmeyenler için hazırladığımız bir tanıtım kılavuzdur. "Zoom Kolay Kayıt ve Tanıtım Kılavuzu" içindeki adımları uygulayarak kolayca ücretsiz kullanıcı hesabınızı oluşturup oturum açabilirsiniz..

Image by Ivan Gromov

Online Danışmanlık & Mekan Analizi veya İç Mimarlık & Dekorasyon Paketlerinden birini siparişini verdikten sonra;

Ölçü Rehberi & Zoom Kolay Kayıt ve Tanıtım Kılavuzu & Tasarım Bilgi Formu ücretsiz olarak mail adresinize  48 saat içerisinde gönderilecektir.

Online Dekorasyon Eğitim Etkinliği Paketlerinden birini siparişini verdikten sonra;

Zoom Kolay Kayıt ve Tanıtım Kılavuzu ücretsiz olarak mail adresinize  48 saat içerisinde gönderilecektir.

bottom of page